Site Rengi

Cafe Dekorasyonu

03.07.2020
1.123
Cafe Dekorasyonu

Cafe dizaynı müşterilerinizin konforu ile birlikte cafenizin atmosferini değiştiren temel tasarım ilkelerine dayanmaktadır.

Cafeler ticari işletmeler olduğu için albenisi olacak şekilde dizayn edilmelidir. Bir iki farklılıkla gereken albeniyi yakalamak mümkün. Ne çok kapalı renklerden oluşmalı dekorasyonu ne de çok uçuk renklerden, nezih hoş sohbetlerin gerçekleştirileceği alanlar olduğu için cafelerin sıcak ve samimiyeti çağrıştıran atmosferde dizayn edilmesi artı değerdir.

Birbirinin sınırlarını işgal etmeyecek aralıklardaki masa dizilimleri olmalı. Çok yoğun içiçe olan masalar sıkıntı ve gürültü kirliliği yaratır. Kalabalık masa standartları oluşturulmamalı. Cafeler misafir ağırlama yerleri olarak düşünülmemeli, dinlenmek, bir iki samimi dostla içilecek kahve eşliği sohbetler olarak cafeler tercih edilir unutulmamalı. Aydınlık ve geniş alan içinde oluşturulmalı, hem müşterinin rahatlığı hem de servis anında yaşanabilecek sorunların önüne geçilmesi açısından. Her kesim kitleye hitap edecekse cafe; renklerin mat olmalı ve dikkat dağıtacak karmaşıklıkta seçilmemesi. Çünkü mekanın gerek duvar gerekse yer ve araç gereçleri renkli olursa göz yorucu olur. Özellikle günün stresinden uzaklaşmak için seçilen mekanlar olan cafeler adrenalin salgılayacak renklerden değil daha sakin renklerden seçilmelidir. Ahşap malzeme kullanılmalı ya da ahşap renklerden faydalanılmalı. Konforlu oturma koltukları seçilmeli, daracık ve dikkat çekilecek taburelerden uzak durulmalı. Ama 18 yaş grubu gençlere yönelik ise cafe daha canlı renk seçimi olabilir.

(FUAR STANDLARI, AHŞAP FUAR STANDLARI, MAXIMA FUAR STANDLARI, MODÜLER FUAR STANDLARI, MAXİMA STAND TASARIMLARI, MODÜLER STAND TASARIMLARI, AHŞAP STAND TASARIMLARI, ÖZEL STAND TASARIMLARI, KONSEPT STAND TASARIMLARI,MAĞAZA DEKORASYONU, CAFE DEKORASYONU,SHOWROOM DEKORASYONU,EV DEKORASYONU, BANYO DEKORASYONU, YATAK ODASI DEKORASYONU,MUTFAK DEKORASYONU, SALON DEKORASYONU, MAĞAZA TASARIMLARI, SHOWROOM TASARIMLARI, ERKEK MAĞAZA DEKORASYONU, BAYAN MAĞAZA DEKORASYONU, MAĞAZA KONSEPT, İÇ MİMARLIK, MİMARİ TASARIMLAR, İÇ MİMARİ DEKORASYONU, ÖZEL TASARIM FUAR STANDLARI, EV TASARIMLARI, SALON TASARIMLARI, ODA TASARIMLARI, MİMARİ TASARIMLAR, İÇ MEKAN TASARIMLARI, İÇ MİMARLIK, MUTFAK TASARIMLARI, MUTFAK DEKORASYONU, YATAK ODASI TASARIMLARI, YATAK ODASI DEKORASYONU, BANYO DEKORASYONU, BANYO TASARIMLARI,ÇOCUK ODASI TASARIMLARI, ÇOCUK ODASI DEKORASYONU,)

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.